ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

تولید عسل های رنگی!!

در فرانسه اخیرا عسل هایی به رنگ سبز تولید شده است. البته این چیزی  نیست که باعث خوشحالی مردم و زنبورداران شده باشد چون این عسل ها نشانه یک فاجعه زیست محیطی است که احتمالا به کارخانه های مواد شیمایی مربوط می شود.

زنبورداران شمال شرق فرانسه از این مسئله بسیار نگران و عصبانی هستند و عقیده دارند  که مواد باقیمانده از کامیون های حمل شکلات باعث شده است که رنگ عسل های تولیدی زنبورها به رنگ های مصنوعی و غیر طبیعی تغییر کند.

مسئول اتحادیه زنبور دادن منطقه آاس در شمال شرق فرانسه می‌گوید: «تغییر رنگ عسل های ما یک فاجعه است و علت آن هم تغییرات زیست محیطی در منطقه است. همه زنبوردارها در اطراف شهر ریبوویل در منطقه آاس دیده اند که زنبورها به جای آوردن شهد گلها با خودشان  مواد رنگی عجیب و غریب به کندو می آورند!

البته مسئول کارخانه بیوگاز منطقه فرانسه، تقصیر را از گردن خود برداشته و می‌گوید: « این مسئله ربطی به مواد رنگی موجود در شکلات‌های رنگی ندارد چون ما همه چیزهایی  را که برای تولید عسل و برای زنبور‌ها مضر بوده است، به سرعت نابود کرده ایم».

در  فرانسه هر سال بیش از هجده هزار تن عسل تولید می شود و از این نظر فرانسه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان عسل در اروپا است. در منطقه آاس فرانسه هم بیش از 2400 زنبوردارمشغول تولید عسل هستند که از 35000  کندو، سالی 1000 تن عسل تولید می کنند.

در کشور ایران حدود 7 میلیون کندوی جدید زنبور عسل وجود دارد که سالانه حدود 80 هزار تن عسل طبیعی تولید می کنند. این عسل ها با توجه به نوع گل و همچنین فصل، به رنگ های مختلف می باشد. ایران جزو 10 کشور تولید کننده زنبور عسل در جهان است که سالانه حدود 1000 تن عسل را به کشورهای دیگر صادر می کند. تا کنون مشکل رنگی شدن عسل در اثر مواد شیمیایی در ایران گزارش نشده است.

فیلم این خبر را در اینجا ببینید


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سورس فروشگاه رایگان اندروید استودیو پیکاسو هنر اجاره ماشین Nicole فیجو Tony آهنگ های قدیمی و خاطره انگیز